7. Sınıf – Çemberde Uzunluk Testi

7. Sınıf Çemberde Uzunluk konusuyla ilgili kendi hazırladığım 20 soruluk test. Genellikle orta ve üzeri seviye sorulardan oluşmaktadır.  Testi “ÇÖZ” kısmına basarak site üzerinden telefon/tablet ya da bilgisayarınızla çözebilirsiniz.  “İndir” kısmından testi bilgisayarınıza indirip çıktı alarak da çözebilirsiniz. 

 

 • 10. sorudaki çizim Brainly.com’dan alıntıdır.

 

                                                                                                   

 

 

Tüm 7. Sınıf Testlerini Göster

Yazar: Rıdvan Hoca

"Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin; şimdi başla, şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla." Aldous Huxley

4 thoughts on “7. Sınıf – Çemberde Uzunluk Testi

  SELİM

  (16 Temmuz 2019 - 12:27)

  tamam test güzel de CEVAPLARI YOK O YUZDEN BU TESTİ ÇÖZEMİYORUM LÜTFEN EN KIISA ZAMANDA BU TESTİN CEVAPLARINI YÜKLEYİN

   Rıdvan Hoca

   (19 Temmuz 2019 - 13:49)

   Testlerin cevapları öğretmenler için Facebook matematik öğretmenleri platformundan mevcut. Öğrenciler ise testlerin bulunduğu sayfadaki ÇÖZ kısmından cevapları verdiklerinde doğru yanıtları görebilmeleri mümkün.

  eşref atik

  (28 Nisan 2020 - 09:38)

  sayın hocam samsundan matematik öğretmeni eşref atik testlerinizi çocuklara ödev olarak veriyorum. salgından dolayı öğrencilerle bir araya gelemediğimiz için çözümler sıkıntı oluyor. video çözümleriniz varmıdır. eğer yoksa biz video çözümü yapıp youtube yükleyebilirmiyiz. teşekkürler iyi çalışmalar

   Rıdvan Hoca

   (29 Nisan 2020 - 01:27)

   Hocam merhaba, testlerin video çözümleri mevcut değil. Ama siz siteyi kaynak olarak belirtmek şartıyla elbette çözümlerini yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir