Oyuncak Kardeşliği ile Oyuncaklar Sahiplerine Ulaştı 😊🎈

Aybastı Atatürk Ortaokulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü olarak her 23 Nisan’da uygulamayı geleneksel hale getirdiğimiz Oyuncak Kardeşliği projemizin bu yıl 4.’sünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

İlk olarak 2016 yılında Zaferimilli İlkokulu, 2017’de Pelitözü ve Armutlu İlkokulları, 2018’de Mardin Artuklu Aşağıhatunlu İlkokulu ile kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren paylaşımlarımızın ardından bu yıl da Çakırlı İlkokulu öğrencileri ile buluştuk. Toplamda 89 öğrencimizin katılımı ile Çakırlı İlkokulu’ndaki 89 öğrencimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu vesile ile kutlamış olduk. Kendi okulumuzun öğrencileri Çakırlı’lı kardeşleri için aldıkları hediyeleri özenle paketlediler ve 12 arkadaşları ile beraber Çakırlı’ya yolladılar. O paketlerin içinde sadece aldıkları hediyeler değil, çocuksu, saf sevgileri de vardı. Amacımız her zamanki gibi birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını canlandırmaktı ve bunda başarıya ulaştığımıza bir kez daha gözlerimiz dolarak şahit olduk. Sınıf sınıf gezerek her bir öğrencinin üzerinde adının yazılı olduğu hediyelerini takdim ederken, hediyeleri açar açmaz gülen gözlerin, “acaba ona ne almışlar” bakışlarının, gülümsemelerin, şakalaşmaların, kısacası sevginin şahidi olduk. Bu mutluluğu yaşamamıza vesile olan değerli öğrencilerimize bir kez daha bu vesileyle teşekkürü bir borç bilir hepsinin gözlerinden öperiz.

Yardımları ve destekleri için okul müdürümüz Burhan ALTUN’a, müdür yardımcımız Hamdi Enes AKÇAY’a, bize eşlik eden değerli matematik öğretmenimiz Ender Faruk TÜRK’e, eğlenceli servis şoförümüz Yaşar Abi’ye; Çakırlı’da bizi bütün sevecenlikleri ile karşılayan kurum çalışanlarına, değerli okul müdürü Adem İLHAN’a, müdür yardımcıları Nilüfer YEKDEŞ ve Salih KAYMAK’a, harika fotoğraflarla anı yakalayan teknoloji ve tasarım öğretmeni Mehmet Ziya YILMAZ’a teşekkürü bir borç biliriz.

 

Elif & Rıdvan ARPACI

Kulüp Rehber Öğretmenleri

 

Yazar: Rıdvan Hoca

"Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin; şimdi başla, şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla." Aldous Huxley

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir