Oyuncak Kardeşliği Projesi Kapsamında Oyuncaklarımız Sahiplerini Buldu :)

Oyuncak Kardeşliği Projemizin üçüncüsünü de çok şükür başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. En az branşlarımız olan matematik ve İngilizce dersleri kadar önemsiyoruz bu projeyi… Neden? Bizce bir çocuk gülmüyorsa dünyadaki hiçbir bilgi yeteri kadar önemli değildir, hiçbir ders anlamlı değildir, hiç kimse tam değildir. Tek bir çocuğun yüzünde küçücük bir tebessüm olmak, bir saniyeliğine bile olsa, bizce o en büyük kupaları kazanmaktan öte başlı başına bir gururdur. 

Çocukların 23 Nisanlarını daha bir çocuk bayramı yapalım düşüncesiyle üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz projemizde Mardin’den gelen fotoğraflar gösterdi ki yaptığımız bu basit “dokunuş” pek kutlu bir hâl olmuş ve onlarca çocuğumuzun yüzlerinde gülücük olarak yer bulmuş.

 

Bu projeyi gerçekleştirirken, açıkladığımız anda katılım göstermek için birbirleriyle yarışan öğrencilerimize yürekten koca bir teşekkür borçluyuz. Mardin’deki okulumuzun nüfusu 75 olmasına rağmen 130 öğrencimiz gönüllü oldu ve biz de onları geri çevirmemek için fazlalık olan oyuncaklarımızı ilçemiz Zaferimilli İlkokulu’na gönderdik. Bir okul için düşündüğümüz projemiz çocuklarımızın etkin katılımıyla iki okulumuza “keyif” oldu.  😉 

Yine projemizin gerçekleşmesinde katkılarını esirgemeyen okul müdürümüz Bünyamin Gülaç’a, değerli öğretmen arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Elbette işin Mardin kısmında gönderdiğimiz kolileri alıp okula taşıyan ve okulda dağıtımını gerçekleştiren, kısacası Mardin’deki elimiz olan Yasin Dumlupınar öğretmenimize de yürekten teşekkür ederiz. 

Bizim yaptığımız tek şey küçük bir “dokunuş”, bir alkış ya da övgüye gereksinimi olmayan; bizim çocuklarımız için küçük bir tebessüm hediye ettik hepsi.

Bir çocuğun güldüğü yerde, her şeye umut var demektir.

 

Şükranlarımızla,

Elif & Rıdvan ARPACI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Öğretmenleri

Yazar: Rıdvan Hoca

"Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin; şimdi başla, şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla." Aldous Huxley

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir