(Sunu) Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Nasıl Olacak?

Alttaki sunumda TEOG yerine getirilen Liseye Geçiş Sistemi (LGS) nedir bunu kısaca açıklamaya çalıştım. 

Slayt içerisinde yer alan bölümler

Sınav sistemi ve tarihi

Soru Yapısı

Sınava girmek zorunlu mu? Kaç öğrenci sınavla yerleştirilecek?

Sınavla ya da Sınavsız alan okullar

Merkezi sınavla öğrenci alacak okullar hangileri?

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okullar hangileri?

Okullara yerleştirme nasıl olacak?

 

Önemli not :  Bu slayt 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılında Liseye Geçiş Sistemi ile ilgili belli başlı bilgileri içerir. Tamamen bilgilendirme amaçlı, özet bilgiler içerir. Lütfen detayları yönetmelik / genelgelerden takip ediniz.

 

 

Yazar: Rıdvan Hoca

"Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin; şimdi başla, şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla." Aldous Huxley

7 thoughts on “(Sunu) Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Nasıl Olacak?

  R.İÇEL

  (1 Mart 2018 - 12:23)

  Rıdvan hocam sunumunuz için çok teşekkürler. Hocam buradaki bilgileri nereden aldınız acaba? Birde hocam nitelikli okullar belli mi? Listelere bakıyorum ben ama yalan haber diyorlar. Ben özel okulda çalışıyorum. Velilerime bu sunumunuzu kullanmak istiyorum. Ama soracakları kaçırdığım bir ayrıntı olur mu? Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler.

   Rıdvan Hoca

   (1 Mart 2018 - 21:19)

   Hocam buradaki bilgileri MEB’in yayınlamış olduğu şu ana kadarki yazılardan derledim. Tüm detaylar elbette yok, örneğin 3 yanlışın 1 doğruyu götürmesi gibi… Ben bunu veli toplantısında kullanırken sayfaları yorumlayarak ilerledim.

   Nitelikli okul listeleri henüz açıklanmadı hocam. Piyasada dolanan listeler MEB’in paylaştığı bilgilerden yapılmış çıkarımlara dayanıyor. Henüz resmi bir açıklama yok okul listeleri konusunda ki biz de dört gözle beklemekteyiz.

  Elxan

  (15 Nisan 2018 - 21:34)

  Selamın aleyküm Rıdvan hoca. Ben azeriyim ben de sınava gelicemde hangi okuldami veya hangi lisede olucagimi nerden bilirim bı yardımcı olsaniz

  Elxan

  (15 Nisan 2018 - 21:37)

  Bı iletişim nimarasimi veya bı yeremi gitmem lazım bı bilginiz varsa bı zahmet

  Rıdvan Hoca

  (16 Nisan 2018 - 22:15)

  Aleyküm Selam Elxan, sizin katılımınızla ilgili neler gerekli bu konuda bir bilgim yok. Sınavla ilgili detaylı bilgiyi Alo 147’yi ya da bakanlığa ait olan 0312 4132680 – 0312 4132681 – 0312 4131838 numaralı telefonlardan birini arayarak alabilirsin. Tabii sınav başvuru süresinin 18 Nisan’da bittiğini göz önüne almak gerek, elinizi çabuk tutun.

  tolga-eveozelders

  (29 Mart 2019 - 16:06)

  Takip edilmeye değer bir websiteniz var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir